iPad Mini jest najlepszym małym tabletem, jaki można kupić

Jednym słowem, wydajność iPada Mini jest spektakularna. Zastosowano w nim ten sam procesor A15 Bionic, co w najnowszej linii iPhone’ów 13, który jest o głowę i ogon lepszy od procesora A12 Bionic z poprzedniego modelu. Ten tablet uderza znacznie powyżej jego limitu wagi, i powinien być w stanie obsłużyć wszystko, co można rzucić na niego, zarówno dziś, jak i na lata.

Jak wygląda czas pracy na baterii?

Podobnie jak w przypadku poprzedniego iPad Mini, Apple obiecuje 10 godzin pracy na baterii i w naszych testach w dużej mierze tak właśnie było. Po kilku dniach intensywnego użytkowania z wideokonferencjami i intensywnymi graficznie grami udało się osiągnąć ponad siedem godzin czasu pracy na ekranie. W bardziej typowych przypadkach, takich jak przeglądanie stron internetowych i konsumpcja mediów, z łatwością osiągnął 10 lub więcej godzin. Przyznajmy, że liczby te dotyczą modelu z łączem Wi-Fi, który wykorzystaliśmy do testów. Modele komórkowe mogą zobaczyć nieco gorszą wydajność baterii.

Ładowanie to trochę mieszana sprawa. Jako ktoś, kto nie używa iPhone’a, przejście na USB-C ładowania oznaczało mogłem wreszcie wyeliminować Apple własnościowe ładowarki Lighting z mojego życia całkowicie. Dobrego pozbycia się.

Jak wydajny jest iPad Mini?

Apple iPad mini pinkiPadowi Mini nie umknęło ani jedno uderzenie podczas strumieniowego przesyłania wideo, grania w wymagające gry czy otwierania wielu aplikacji na podzielonym ekranie. Nie poradzi sobie z prawdziwie profesjonalnymi aplikacjami tak sprawnie, jak iPad Pro, ale też nie jest do tego stworzony.

Być może największym rozczarowaniem jest ograniczony 64 GB pamięci masowej na dwóch modeli bazowych, bez rozszerzalnej pamięci masowej. Chociaż jest to przydatne dla tych, którzy przede wszystkim strumieniowe treści, to jest żałośnie niewyposażony do pobierania multimediów i instalacji kilku pamięci masowej ciężkich aplikacji. Co gorsza, następny krok w górę jest 256 GB i działa pełne 150 dolarów więcej.

Pojawiły się doniesienia, że urządzenie cierpi na powolne skrolowanie, gdzie jedna strona ekranu przewija się wolniej niż druga, ale nie doświadczyłem tego w ogóle podczas testowania iPada Mini do tej recenzji. Tak czy inaczej, nie jest to coś, co powinno powstrzymać Cię od zakupu tego urządzenia.

Przednia kamera

Ultraszerokokątna kamera przednia o rozdzielczości 12 MP jest więcej niż przydatna, a w połączeniu z nową technologią Center Stage sprawia, że iPad Mini jest doskonałym urządzeniem do prowadzenia rozmów wideo w jakości HD 1080p w podróży. Po jej aktywacji kamera ustawia ostrość na dowolną wykrytą twarz, dzięki czemu uzyskujesz bardziej precyzyjne ujęcie. Pamiętaj, że jest ona umieszczona na środku górnej ramki, więc w trybie poziomym może się wydawać, że patrzysz w dal.

Werdykt

Dla każdego, kto szuka małego tabletu, iPad Mini jest bez wątpienia najlepszym urządzeniem, jakie można kupić. Jego cena nie jest wygórowana a dostępność wysoka, nowy ipad mini kupisz bez problemu. Pomijając średni wyświetlacz, ten niewielki tablet ma wszystko, a przy tym nie ma w nim zbyt wielu kompromisów. Większy ekran oznacza, że nie jest już zdegradowany do niszowych zastosowań i może służyć jako zdolny towarzysz multimediów. Szersze proporcje ekranu są teraz znacznie bardziej przyjazne dla streamingu, a mały rozmiar oznacza, że nie będzie męczyć ramion podczas długich sesji streamingu lub czytania.

W przeciwieństwie do iPada Air i iPada Pro, iPad Mini nie stara się być niczym innym, jak tylko tabletem. Mimo że jest tak samo potężny, jak jego więksi kuzyni (z wyjątkiem ultra-premium M1 iPada Pro), Apple nie próbuje nawet sprzedawać Ci magicznej klawiatury, która zamieniłaby iPad Mini w zamiennik mini laptopa. I tym lepiej dla niego. Nie jest to produktywna potęga, ale jego użytkowanie to czysta przyjemność.