Dlaczego warto zdecydować się na kamery ip?

Należy mieć świadomość, że dzięki zastosowaniu technologii IP przeznaczonej do transmisji dźwięku, obrazów czy sygnałów alarmowych, systemy telewizji przemysłowej bazujące na kamerach IP mogą zaoferować zdecydowanie większą funkcjonalność niż tradycyjne systemy analogowe.

Jakie atuty mają systemy monitoringów IP?

Zdecydowanie najczęściej wymienianymi zaletami są szybkość wdrożenia, a także bardzo duża skalowalność systemów. Ponadto możliwa jest bezproblemowa integracja z funkcjonującą infrastrukturą WAN, LAN czy WLAN.

Wspomniany system charakteryzuje się także bardzo wysoką rozdzielczością obrazu dochodzącą nawet do 5MPix. Należy zaznaczyć, że możliwe jest także zasilanie kamer przez PoE z jednego switcha.

Czym charakteryzują się kamery IP?

Warto wiedzieć, że kamery IP posiadają własny interfejs WWW. W ten prosty sposób możliwe jest bezproblemowe skonfigurowanie praktycznie każdej kamery zgodnie z własnymi potrzebami.

Nie wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że omawiane kamery IP dostępne na napad.pl mają również możliwość wysyłania zdjęć na e-mail czy serwer FTP praktycznie bez żadnego udziału rejestratora.

Ponadto kamery posiadające algorytmy do inteligentnej analizy obrazu są w stanie bez żadnego problemu rozróżnić ruch gałęzi, który został spowodowany przez wiatr od ruchu idącego człowieka. Mogą także wychwycić dany obiekt, który został pozostawiony na dłużej. Doskonałym przykładem może być torba na lotnisku.